Karolina
Gorczyca

Oficjalna strona

Biografia

Biografia

Aktorką została z pasji do teatru i sceny. Chociaż w domu, w Biłgoraju, doradzano jej medycynę, prawo, solidny zawód, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo, Karolina postanowiła udowodnić, że jej marzenia o aktorstwie to nie mrzonki i że poprzez sztukę chce komunikować się ze światem.

Zdała do Krakowa, do najlepszej szkoły teatralnej w kraju. Studia były dla niej najważniejsze. Kiedy inni prowadzili całonocne rozmowy istotne w krakowskich knajpach, Karolina po zajęciach zostawała w szkole. Ciężko pracowała i szukała swojej drogi w aktorstwie.

Efekty pojawiły się błyskawicznie. Jeszcze na studiach na szkolnym korytarzu została dostrzeżona przez irańskiego reżysera, u którego później zagrała w filmie „The Die of Love”. Następnie debiut teatralny „Biesy” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego na scenie Teatru Stu, w ktorych aktorka gra cyklicznie do tej pory. Kolejny film to „Korowód” Jerzego Stuhra, ówczesnego Rektora PWST.

Po studiach już, duże role: w serialu „Twarzą w Twarz”, oraz w filmie „Pora Mroku”. Kariera rozwijała się bardzo dobrze, Karolina grała w kilku produkcjach jednocześnie. Pojawił się „Czas Honoru i rola Rudej. Widzowie pokochali „Rudą”, piękną, odważną i energiczną łączniczkę podziemia. Duży rozgłos przyniosła jej rola główna w „Miłości na wybiegu”, gdzie zagrała dziewczynę, która z małego miasteczka trafiła do wielkiego świata mody. Dalej „Na dobre i na złe”, serial, z którym także związała się na dłużej. Aktorka nieprzerwanie dostawała propozycje filmowe. Na planie filmu „Ostatnia akcja” miała zaszczyt zagrać z Janem Machulskim, Barbarą Krafftówną i Marianem Kociniakiem. „Skrzydlate Świnie”, „Huśtawka”, a w między czasie, rewelacyjna rola Leny instruktorki fitnessu, w uwielbianym serialu „Usta Usta”.

Karolina nie stroniła także od filmów niezależnych, niskobudżetowych czy krótkometrażowych, zagrała w filmach „Noc z życia” Antka Królikowskiego, „Zdjęcie” Macieja Adamka, „Wybraniec” Michała Węgrzyna.

Spektakularnie także zadebiutowała w dubbingu. Użyczyła głosu Larze Croft w kultowej grze Tomb Raider. Odbiór był bardzo pozytywny, zarówno fani jak i krytycy byli zachwyceni efektem. Dubbing został uznany przez portal www.gry-online.pl za Najlepszy Dubbing 2013 roku.

Najciekawsza rola filmowa była jeszcze przed nią. Pod koniec 2012 r. wygrała wieloetapowy casting (Warszawa, Paryż, Monachium) do głównej roli w niemiecko - polskim filmie „Agnieszka” w reżyserii Tomasza Rudzika. Karolina pokonała czołówkę polskich aktorek filmowych. Zdjęcia odbyły się wiosną 2013 r. i było to dla Karoliny największe wyzwanie aktorskie w dotychczasowej karierze. Zagrała dziewczynę, która po wyjściu z polskiego więzienia ucieka do Niemiec, gdzie musi radzić sobie w ekstremalnych sytuacjach.

Prosto z planu tak mocnego i wyczerpującego filmu, trafiła do zupełnie innej rzeczywistości, serialu „To nie koniec świata”.

Karolina szybko musiała się przestawić i odnaleźć w roli Anki, dziewczyny z Białej Podlaskiej, trenerki miejscowej młodzieżowej drużyny piłkarskiej. W życiu Anki pojawia się pewien przystojniak z Warszawy i wywraca to ułożone życie do góry nogami…

Od razu bardzo polubiła swoją bohaterkę, zadziorną, buntowniczkę, która ma wiele wspólnych cech nią samą.

Rok 2014 należał do równie intensywnych, kontynuując “To nie koniec świata i “Czas Honoru” Karolina rzuciła wyzwanie swojej wytrzymałości fizycznej, podjęła się uczestniczenia w Herbalife Triathlon Gdynia. Przez 9 miesięcy aktorka trenowała pływanie, bieganie oraz pokonywała długie dystanse rowerowe. 12 sierpnia 2014 ukończyła dystans 1.9km w morzu, 90km na rowerze oraz 21km biegu. Był to jeden z większych sukcesów osobistych, świadczący o tym, że jest w stanie pokonać w sobie każdą słabość. Dzięki triathlonowi, Karolina zrozumiała jak ważny jest dla niej sport. Chętnie bierze udział w biegach masowych i charytatywnych.

Tymczasem światowa premiera “Agnieszki” odbyła się podczas 30 edycji Międzynarodowego Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Film został również zakwalifikowany do niemieckiego 48th International Hof Film Festival. Za rolę Agnieszki Karolina zdobyła główną nagrodę aktorską na 44 Międzynarodowym Festiwalu Studenckim w Poczdamie.

W 2016 roku zagrała Aline w serialu "BODO" dla TVP. Widzowie mogli oglądać ją również w serialu "Singielka" dla TVN, gdzie zagrała Sylwię, charakterną projektantkę mody.

W tym samym roku wzięła udział w 6 edycji Dancing With The Stars Taniec z Gwiazdami, w którym mogła pokazać szerokiej publiczności swoje umiejętności taneczne.

W latach 2016-2018 Karolina pełniła rolę Ambasadorki polskiej marki odzieżowej 4F, która sponsoruje polską kadrę olimpijską w lekkiej atletyce. Natomiast w latach 2016-2019 była Ambasadorką programu PKO Biegajmy razem i PKO Biegu Charytatywnego. Aktorka promowała sport poprzez zaangażownie a akcje dobroczynne. Karolina często udziela się charytatywnie, pomaga poprzez sport i jest dla wielu ludzi przykładem, że warto sięgać po marzenia, a ciężka praca przynosi efekty w postaci sukcesu.

W roku 2018 po raz trzeci użyczyła głosy kultowej Larze Croft, bohaterce serii Tomb Rider, za który ponownie została wyróżniona za najlepszy dubbing kobiecy.

Rok 2019 przyniosł Aktorce dwie ciekawe propozycje serialowe. Pierwsza z nich to produkcja Canal+ "Mały Zgon" w reż. Juliusza Machulskiego, w którym wcieliła się z charakterystyczną postać więźniarki Andżeli, a druga to "Ultraviolet 2.0" w reż. Anny Jadowskiej, produkcja AXN, w którym zagrała Ilonę, bratową głównej bohaterki, zamieszaną w aferę reprywatyzacyjną.